Forum GothicRock.fora Strona Główna
FAQ Profil Szukaj Użytkownicy
Grupy

Prywatne Wiadomości

Rejestracja Zaloguj
Galerie

Hyde
Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat >

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
GothicRock.fora > Wokaliści

Autor Wiadomość
Amy_Lee
Administrator



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 830
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z Gdańska
Płeć: dziewczyna

Hyde    



Hyde - wokalista zespołu rockowego L'Arc~en~Ciel. Dołączył do L'Arc~en~Ciel w 1991 roku, po opuszczeniu Jerusalem's Rod, w którym grał na gitarze.

Kariera muzyczna

Po wypuszczeniu przez L'Arc~en~Ciel singla Spirit Dreams Inside w 2000 roku, zespół postanowił zrobić sobie przerwę, a muzycy zabrali się za solowe projekty. Pierwszym albumem Hyde'a był Roentgen, na którym przeważają ballady. W tym samym roku muzyk wydał angielską wersję tego albumu. Już rok później ukazały się dwa single, Hello oraz Horizon, zapowiadające nową płytę i powrót do rockowych korzeni. Album 666 został wydany w grudniu 2003 roku.
Z albumem Faith nagranym w 2006 roku, Hyde koncertował w USA. Bilety na dwa toury rozeszły się błyskawicznie. Hyde powrócił do L'Arc~en~Ciel, by wyruszyć w trasę z okazji piętnastej rocznicy założenia zespołu. W 2008 w raz z gitarzystą K.A.Z'em (Oblivion Dust) założył zespół VAMPS. Ich pierwszy singiel, LOVE ADDICT, został wydany 2 lipca 2008, a od sierpnia do października odbyli 46 koncertów po większych miastach w Japonii.

Ciekawostki

Hyde ma na swoim koncie dwie role w japońskich filmach. Najbardziej znany to Moon Child, gdzie zagrał wampira u boku muzyka Gackta. Drugi obraz to Kagen no Tsuki, gdzie wcielił się w postać Adama.
W 2000 roku poślubił Megumi Oishi, z którą ma syna urodzonego 11 listopada 2003 roku. Jego imię do tej pory jest tajemnicą.
Hyde ma na plecach tatuaż przedstawiający skrzydła anioła.
Do jego akcesoriów używanych podczas występów należy kolczasty łańcuch oraz żółty, czarny, czerwony lub pomarańczowy sygnet z pentagramem, który jest bardzo podobny do tego noszonego przez Marilyna Mansona.
Skomponował muzykę do Final Fantasy - Final Fantasy: The Spirits Within.
Skomponował muzykę do Glamourus Sky wykonywanej przez popularną w Japonii piosenkarkę Mikę Nakashime.
Hyde nagrywał piosenki do wielu anime, m.in. do: Great Teacher Onizuka oraz Fullmetal Alchemist.
Jest częściowym daltonistą, nie rozpoznaje niektórych, jasnych kolorów, przez co nie mógł spełnić marzenia z dzieciństwa - hyde chciał być mangaką.
Hyde miał w dzieciństwie groźny wypadek, przez co ma blizny na lewej stronie, twarzy, szyi i dłoni.

Albumy
Roentgen (2002)
Roentgen English Version [Limited of Asia] (2002)
666 (2003)
Roentgen.English (2004)
Faith (2006)
Faith, U.S. Version (2006)
HYDE (2009)

Single
Evergreen (2001)
Angel's Tale (2001)
Shallow Sleep (2002)
Hello (2003)
Horizon (2003)
Countdown (2005)
Season's Call (2006)

DVD
Roentgen Stories (2004)
Faith Live (2006)

Filmografia
Moon Child jako Kei (2003)
Kagen no Tsuki ~Last Quarter~ jako Adam (2004)

Real Name: Takarai Hideto
Birthday: Januray 29th, 1969
Place of Birth: Wakayama, Osaka (Kansai)
Star Sign: Aquarius
Family: Growing up, he lived with his father & mother (Hyde's an only child); now he's married to Megumi Ooishi (marriage was December 25, 2000) and they have one child (that practically no one knows anything about, I can't even tell you the exact date of birth, only that it was either late November or early December of 2003)
Position: Solo artist as well as vocalist & lyricist of L'Arc~en~Ciel.
Hobbies: Collecting blue glass products, video games, sketching, writing poems, cooking, yoyo, reading scary books.
Favourite Cigarette Brand: Cherokee.
Favorite Food: Curry rice.
Favourite Drink: VITA Vitamin In.
Favourite Subject: Art.
Least Favorite Subject: Anything other than art.
Favourite Colours: Silver & white.
Tattoo: Two angel wings on his back.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Amy_Lee dnia Czw 1:27, 06 Sty 2011, w całości zmieniany 2 razy
Post Czw 1:21, 06 Sty 2011
 Zobacz profil autora
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Jump:
Skocz do:  

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa).
Obecny czas to Czw 18:53, 14 Gru 2017
  Wyświetl posty z ostatnich:      


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB: © 2001, 2002 phpBB Group
Template created by The Fathom
Based on template of Nick Mahon
Regulamin